otázky,odpovede - Tetovacie štúdio Trenčín TRINITRO INK

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

otázky,odpovede


Motiv by ste mali voliť tak isto ako voľbu tatéra, ktorý Vás bude tetovať. Obrázok na kožu Vám bude robiť a dotvárať podľa vlastného štýlu práce. Po vybraní motívu by ste sa mali poradiť s tatérom o umiestnení, veľkosti a farebnosti, prípadne o zmene návrhu.

Obrázok, pre ktorý ste sa rozhodli, by mal akýmsi sposobom vypovedať o Vašej individualite. Po výbere motívu si ho nechajte nejaký čas uležať v hlave, aby ste zistili či Vás po určitom čase neomrzí.

Doporučujem nechať tvoriť tatéra motív podľa jeho predstáv a štýlu. Najväčším trapasom sú dva zhodné motívy na ramene dvoch cudzích ľudí, ktorý sa náhodne stretnú v bare.

Úsudok o kvalite tatéra získate najlepšie sposúdenia jeho prác. Najlepšie ak máte možnosť vidieť jeho zahojené práce, tie vám o kvalite veľa napovedia.

Bolestivosť. Od veľa ludí dostávam tú istú otázku, či tetovanie bolí. Na túto otázku nieje jednoznačná odpoveď. Ako koho. Sú ľudia čo pri tetovaní zaspávajú, ale na druhej strane sú aj taký, ktorý sa necítia pri tom zrovna dobre. Pre mnohých je očakávanie, o čom to tetovanie bude, oveľa horšie ako tetovanie samotné. Sú aj ľudia, ktorý pri tom pociťujú sexuálne vzrušenie.

Choroby a tetovanie. Vzhľadom ktomu, že vírus HIV alebo HCV neprežije mimo telo hostiteľa viac ako niekoľko minút, je šanca, že sa pri tetovaní prenesie tento vírus, NULOVÁ. Pri použití dezinfekcie a sterilizácie nemóže AIDS alebo žltačku dostať. Navštívite však akého si amatéra, máte zaručený prenos nejakej tej infekcie, či vírusu.

Blednutie farieb. Posobením slnka tetováž bledne tak isto ako všetky farby okolo nás posobením slnečného žiarenia. Pre dlhšiu životnosť tetovania doporučujem natierať ochranným krémom.

Ako sa zbaviť nechceného tetovania. Na túto tému je na nete veľa článkov a postupov. Než sa ale zapodievať takýmito otázkami, doporučujem premýšlať a zvažovať, než sa necháme potetovať.

Dočasné tetovanie. Stretávam sa stýmto termínom čo raz častejšie. Ak si nieste istý, či budete chcieť tetovanie aj za niekoľko rokov, doporučujem vyskúšať najprv maľovanie HENNOU. U toho máte istotu , že to naozaj zmizne, na rozdiel od problematického dočasného tetovania ktoré bledne a farby vypadávajú nerovnomerne, čím sa obrázok stáva nepekným. A vo vätšine prípadov sa stáva, že pigment úplne nezmizne ani po piatich rokoch.

Tetovanie a posilňovňa. Veľa ľudí sa pýta, čo sa stane s tetovaním, keď naberú svalovú hmotu. Aby sa tetovanie viditeľne zdeformovalo, musel by dotyčný nabrať výrazne množstvo hmoty. Problém by vznikol v prípade jaziev, ktoré vznikajú pri rýchlom náraste hmoty a ktoré by vznikly v mieste tetovania. Ak sa chcete v budúcnosti venovať kulturistike, zvoľte iné motívy a nie portréty a nejaké geometrické obrazce pri ktorých by bolo vidieť aj menšie deformácie.

Najlepšia doba kedy si dať spraviť tattoo. Asi všetky ročné obdobia, okrem leta. Tetovanie vyžaduje určitú dobu hojenia. S čerstvým tetovaním sa nedoporučuje chodiť aspoň prvý mesiac na slnko. Tetovanie sa vlastne chová ako menšia popálenina, z čoho vyplíva, že je nutný nejaký čas na dokonalé zahojenie, čo poskytuje obdobie ako je JAR, JESEŇ, ZIMA.

Tetovanie po porode. Tetovanie sa rozťahuje spolu z kožou a zase naopak zmršťuje.Problémom by mohli byť jazvy, ktoré vedú cez tetovanie. V takom prípade je možné tetovanie opraviť. Najlepšie ukázať a poradiť sa s tatérom.

Krvácanie a tetovanie. Medzi ľudmi sa traduje, že pri tetovaní koža silno krváca, čo nieje ale pravda. U vätšiny zákazníkov je možné vidieť len pár kvapiek alebo vobec. Veľké krvácanie sa objavuje u amatérskych tatérov, ktorý tetujú veľmi hlboko. Alebo u ľudí ktorý konzumovali alkohol, drogy alebo niektoré lieky ktoré riedia krv, ako je aspirin, ibalgin a podobne. Taktiež u ľudí s vysokým krvným tlakom či pri zlej zrážanlivosti krvy alebo diabetikov.

Tetovanie a lokálne umrtvenie. Veľa zákazníkov, by si prialo miesto kam si idú dať tetovanie umrtviť čo bohužiaľ nejde. Lokálne anestetikum patrí do rúk lekárov!!! Dá sa umrtviť čiastočne, ale osobne stým nemám dobré skúsenosti horšie drží farba v koži a nedoporučujem ani žiadne tabletky na zmiernenie bolesti pred tetovaním!!! Všetko to ovplivňuje kvalitu tetovania.

Ako sa starať o tetovanie? Nájdete v menu tetovanie na tejto webstránke. Existuje veľa postupov, ale ja doporučujem mnou roky overený postup.

Tak dúfam, že som Vám zodpovedal aspoň pár doležitých otázok a nemusíte hladať po webe niekedy až šarlatánske metódy.
tattoo star
 
Copyright 2020. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist