Tetovanie info - Tetovacie štúdio Trenčín TRINITRO INK

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Tetovanie info

Užitočné rady pred každým tetovaním:

- v prvom rade, človek ktorý príde na tetovanie, by mal byť zdravý (aj obyčajná angína môže skomlikovať proces hojenia nového tetovania) v prípade (cukrovka a iné) ochorenia sa poradte so svojim lekárom!
- pred tetovaním nepite alkoholické nápoje ani kofeinové, (káva,energetické nápoje a pod.)!!! Nepoživajte
omamné látky !!! (omamné látky sa nesmú užívať ani počas hojenia tetovania)
- neužite lieky proti bolesti (napríklad IBALGIN,ASPIRIN,BRUFEN a pod.) Ak sa tak stalo informujte o tom tatéra.
- pred tetovaním sa treba dobre vyspať a najesť!
- prineste si so sebou niečo na pitie, najlepšie niečo sladené (džús a pod.)

- ak si dávate robiť prvé tetovanie hlavne sa nebojte bolesti. (nieje to nič čo by sa nedalo vydržať,dá sa to prirovnať depilácii el.strojčekom).

- na tetovanie by ste sa mali tešiť a nie sa zbytočne stresovať. :)

Postup pri tetovaní:

Niektorý ľudia si predstavujú tetovanie ako jednoduchú záležitosť, ale aj tetovanie má svoje postupy a pravidlá,
či už kvôli hygiene, alebo kvalitnému výslednému tetovaniu.

- na začiatok sa snažím, prezrieť si práce rôznych taterov a vybrať si toho, ktorého štýl práce sa mi najviac páči, kedže každý
tatér má svoj osobitý štýl.

- ak už som si vybral tatéra, na rade je motív. Každý jeden motív by ste mali so svojim tatérom prekonzultovať,
(aká bude veľkosť, či to bude farebné alebo čiernobiele.) Veľmi dôležité je aj umiestnenie. Nie každý motív sa hodí, na ktorú
koľvek časť tela. (koža nieje papier!!!)

- vždy si nechajte od tatéra poradiť. Nie každý motív sa dá okamžite vytlačiť a vytetovať, Bohužiaľ vždy to tak nefunguje, hlavne
ak sa jedná o väčšie a zložitejšie obrázky, tie treba dopredu upraviť (doladiť) a ak sa jedná o jedinečný návrh ten treba samozrejme vytvoriť či už digitálne v počítači, alebo nakresliť.
.
- verte mi, skúsený tatér vie čo robí !!!

- miesto na ktoré sa ide tetovať sa oholí a vyčistí dezinfekčným prípravkom..

- motív Vám tatér otlačí pripraveným obkresleným odtlačkom s obrysmi v presnej veľkosti, alebo po prípade si to priamo nakreslí
fixkami na to určenými.

- začíname tetovať. Ak je to vaše prvé tetovanie, tatér vám najprv urobí pár malých vpichov, aby ste vedeli čo Vás čaká.

- po skončení tetovania, sa čerstvé tetovanie, ešte raz vydezinfikuje, natrie sa lekárskou vazelínou a miesto sa prelepí foliou na to určenou, aby sa do tetovania nedostali baktérie, ktoré by mohli spôsobiť infekciu.

- počas tetovania sa snažte s tatérom maximálne spolupracovať. Dajte sa do polohy ktorú Vám určí, aby sa čo najlepšie dostal k tetovanému miestu. Nerobte zbytočné pohyby, lebo toto všetko môže ovplyvniť výsledok tetovania (myslite na to že to máte na celý život). Taktiež nerozptylujte tatéra zbytočnými otázkami a nechajte ho plne sústredeného na svoju prácu. Taktiež často sa stáva, že so zákazníkom príde psychická podpora, (kamarát, priateľka, manžel, manželka) čo je síce v poriadku, ale nie pokiaľ ho celý čas zabáva v zmysle, že sa pri tom zbytočne hýbe, to isté platí aj pri hraní sa z mobilom. (Tak treba myslieť aj na to)
Hlavne ide o Vašu kožu - Vaše tetovanie.

- A posledná dôležitá vec, ako aj samotné tetovanie je starostlivosť pri hojení tetovania. Na konci tetovania Vás tatér poučí
ako sa máte o nové tetovanie starať, čomu sa máte vyhýbať a aké najčastejšie chyby pri starostlivosti o nové tetovanie ľudia robia. Takže ak chcete mať tetovanie pekné aj po zahojení, treba dodržať úplne všetky inštrukcie, ktoré dostanete od tatéra aj na papieri (aby ste si to nemuseli pamätať)

Starostlivosť o nové tetovanie:

Ochrannú fóliu dajte dolu po 2 – 3 hodinách, tetovanie treba umyť pod studenou vodou, po umytí ho treba utrieť najlepšie hygienickou vreckovkou a nechať vysušiť. Asi po 30 minútach ho môžete nakrémovať jemnou vrstvou odporúčaného krému, aby tetované miesto mohlo dýchať. Počas ďalších dní hojenia treba tetovanie krémovať 1 až 2 krát denne. Po každom umytí ho treba utrieť a nechať dôkladne vysušiť na vzduchu, aby ste nenakrémovali mokrú pokožku, lebo voda sa cez krém nevysuší a tetovanie môže začať mokvať. Počas hojenia je nutné vyhýbať sa kúpaniu (jazerá, bazény a pod. kvôli možnej infekcii). Taktiež sa nezahojené tetovanie nesmie rozmočiť vo vode pri sprchovaní alebo kúpaní vo vani. Tetovanie chytajte len s umytými čistými rukami, alebo v gumenných rukaviciach. V poslednej fáze hojenia treba dať pozor, aby ste chrastičky nestrhávali a neškriabali, musia zísť samé od seba. Tetovanie je úplne zahojené a pokožka zregenerovaná až po mesiaci (ale najvätší pozor pri hojení treba dávať prvých 10 dní). Po ošúpaní je dobré aspoň raz denne tetovanie krémovať pleťovým krémom s vitaminom E, pomôže to pokožke úplne sa zregenerovať. To môže trvať približne 2 až 3 týždne. Čo môže už prehojené tetovanie najviac poškodiť je slnko (tetovanie vybledne), takže ho odporúčme chrániť krémami s vyšším UV faktorom.
Odporúčaný krém: Bepanthen, kalciová masť a iné, (najlepšie na odporučenie tatéra ktorý Vám tetovanie robil).


Cena:

Cena za tetovanie sa určuje na základe veľkosti a náročnosti motívu,
čiže na otázky typu, koľko by ma stálo "niečo na zápestie, ale ešte neviem čo",
alebo "chcel by som niečo ešte neviem čo, kolko by to stálo?" jednoducho odpovedať vopred nevieme.
Minimálna cena za tetovanie je v našom štúdiu stanovená na 20 eur, nezávisle na tom, či je to obyčajná bodka, alebo 10cm čiara.
Následne sa cena navyšuje podľa veľkosti a náročnosti motívu.
Pri stredných a veľkých motívoch sa cena stanovuje na základe motívu po vzájomnej dohode,
na osobnej konzultácií v štúdiu. Na konkrétne veci sa prosím prídte opýtať osobne, alebo pošlite email,
nezabudnite však pripojiť predlohu, alebo referencie, čo najpodrobnejší popis a informáciu o veľkosti,
aby sa moja vízia nelíšila od vašej predstavy.
tattoo na ruke
tattoo Rado Trenčín
 
Copyright 2020. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky TOPlist